مدیریت تجربه مشتری

ايجاد يك تجربه مشتري برتر و موفق به نظر يكي از اهداف مركزي دنيايي (محيط) خرده‌فروشي به حساب مي‌آيد. خرده‌فروشان در سراسر دنيا مفهوم مديريت تجربه مشتري با آميخته‌هاي بسيار در شرح شغلشان در برگرفته‌اند. به عنوان مثال شركت انرژي و والرو متعهد شده است كه از يك تجربه مثبت براي مشتريان اطمينان حاصل كند و اين كار از طريق تمركز بر روي راحتي، ارزش و كيفيت انجام مي‌دهد. كامپيوترهاي شركت دل بر تحويلي كه بيشترين تجربه مشتري در بازارهايي كه يك شركت مي‌تواند خدمات برساند تمركز دارد. در حاليكه شرح شغل تويوتا تقويت و نگهداري رشد سودمند توسط فراهم كردن بهترين تجربه مشتري و حمايت فروشنده مي‌باشد. به طور مشابه در مورد موفقيت استارباكس بحث شده است كه بر پايه ايجاد يك تجربه مشتري متمايز براي خريداران خود بوده است.

هنگامی که در شادی به روی انسان بسته می شود بلافاصله در دیگری باز می شود اما ما آنقدر به در بسته خیره می شویم که در باز شده را نمی بینیم.

اگر به ایجاد فضای آرامش بخش و سالم در منزل، محیط کار و ادراه خود اهمیت می دهید پیشنهاد می کنیم حتما به لیست گیاهان آپارتمانی نگاهی بیندازید! گیاهان سبز علاوه بر این که جلوه و زیبایی خاص و طبیعی به منزل می بخشند به کاهش استرس و تنش محیط اطراف خود کمک کرده و با تصفیه و پاک سازی هوا از بروز انواع مشکلات تنفسی و عمومی بدن جلوگیری می کنند.

دیدگاه‌ها

ارسال نظر